Jeszcze w zeszłym roku były deklaracje, że w 2020 roku japońska marka Sony zaprezentuje graczom swoje najnowsze dziecko - PS5. Prawdą jest, że na rynku w dalszym ciągu popularna okazuje się poprzednia wersja konsoli oraz nie wygląda na to, aby zaciekawienie nią miało się zmniejszać. Jednakże Sony zdecydowało się na wytworzenie konsoli nowej generacji, a gracze z niecierpliwością jej oczekują.

Świeże technologie w PlayStation5

Firma Sony nie raz udowodniła, że okazuje się pionierem wśród innych firm tego typu oraz może zaskakiwać graczy. Konsola PlayStation4 ustanowiła wysoką poprzeczkę dla konkurencji - wszystko dzięki kompletnie innowacyjnej jakości, której nigdy wcześniej nie zaprezentowała inna firma. Niesamowicie czułe kontrolery, gry nowej generacji, graficzne efekty - klienci rzecz jasna potrafili docenić takie opisane elementy i przez to aktualnie PlayStation 4 jest najlepiej sprzedającą się konsolą wszech czasów.

Jednak nie obyło się bez początkowych problemów - Sony zamierzało podnieść wszelkie technologiczne granice (co w rezultacie im wyszło), ale premiera i wcześniejsze zaprezentowanie konsoli PS4 stworzyły mieszane emocje. Graczom, którzy byli zapoznani ze świetną konsolą PS3, nie w 100 procentach odpowiadały przykładowo kontrolery, które na starcie wydawało się, że są naprawdę niekomfortowe przy grze. Ostatecznie pady miały trochę inną formę, ale kłopotem pozostawał premierowy wypust PS4. Konsola miała problem z przegrzewaniem się, urządzenie było w stanie również samo wyłączać się.

Aczkolwiek po czasie oraz poprawkach wprowadzanych na bieżąco, było jasne, że mimo wszystko firma Sony podąża w prawidłową stronę, a zaprezentowana konsola przybiera miano kultowej. Jednak nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które wiele osób niezwykle sentymentalnie wspomina.

A czy PlayStation5 się okaże analogicznym sukcesem?

Zapewne niejeden człowiek czy też amator nowinek technologicznych ze zniecierpliwieniem oczekuje ukazania się nowej konsoli. Firma Sony obiecała, iż gry poznane na PlayStation 4 będą działały na przyszłej konsoli (lecz nie będzie to działało odwrotnie, co wielu osobom się nie podoba). Pojawiają się w tej chwili pierwsze teorie o problemach z pre orderami - rzekomo Sony nie może się wyrobić z produkcją, choć nie jesteśmy pewni, czy nie są to aby tylko fałszywe plotki. W Sieci ukazują się się kolejne wieści też o tym, iż PlayStation5 miałaby mieć podobno kłopot z obrazem 4k. Jednak i tutaj nie jest pewne, jaka jest prawda. Wszystkiego dowiemy się w dniu premiery, tj. dziewiętnastego listopada 2020 roku.

Tagi:

Brak komentarzy

Zostaw komentarz