Trzeba podkreślić to, że zmagania Ligi Europejskiej były bardzo pasjonujące w aktualnym sezonie. Naprawdę ciężko było odgadnąć faworyta do końcowego triumfu, a wielbiciele piłkarscy zyskali okazję oglądać naprawdę sporo pasjonujących pojedynków. W fazie pucharowej zmagań Ligi Europy rywalizowała FC Barcelona, która wyeliminowana została z Ligi Mistrzów i na pewno było to ogromną niespodzianką. Gracze z Barcelony początek sezonu 2021/2022 mieli trudny, ale w rundzie wiosennej prezentowali się znacznie lepiej. Mnóstwo piłkarskich ekspertów twierdziło, że głównym faworytem do wygranej w tych zmaganiach jest właśnie Duma Katalonii. To wszystko uległo zmianie w momencie, kiedy na Camp Nou przyleciał niemiecki Eintracht. Piłkarze Barcelony przegrali z niemieckim zespołem 2 do 3 i zostali naprawdę zaskoczeni. I od tej chwili rozpoczęła się niezwykła gra piłkarzy Eintrachtu Frankfurt.

Ekipa z Frankfurtu zdołała awansować do wielkiego finału rozgrywek w Ligi Europy, gdzie drużyna Rangers FC z Glasgow była ich oponentem. Drużyna ze Szkocji również bardzo dobrze radziła sobie w tej edycji Ligi Europy i bez cienia wątpliwości był to godny przeciwnik dla Eintrachtu Frankfurt. Na finałowy pojedynek Europa League, który miał miejsce w Sewilli przybyło sporo sympatyków piłkarskich. I właśnie dzięki temu na stadionie otrzymaliśmy szansę, by podziwiać prawdziwe święto piłkarskie. Należy wziąć pod uwagę to, że to starcie było niesamowicie wyrównane. Znacznie lepiej zaczęli je jednak zawodnicy Rangers z Glasgow, którzy zdołali wyjść na prowadzenie 1:0. Jednak gracze Eintrachtu nie zamierzali poddać się i po kilkunastu minutach odpowiedzieli bramką wyrównującą. Nie nie mieliśmy okazji podziwiać już bramek do ostatnich chwil finałowego spotkania i z tego powodu arbiter zarządził dodatkowe trzydzieści minut gry. O wygranym Ligi Europy zdecydować miały karne, ponieważ podczas dogrywki również nie padła bramka rozstrzygająca. W trakcie karnych skuteczniejszym klubem był Eintracht, który wygrał rezultatem trzy do dwóch. Dla sporego grona sympatyków niemieckiego klubu była to bez najmniejszych wątpliwości niesamowita sytuacja.