Cezary Kulesza zaprezentował nazwisko nowego selekcjonera polskiej reprezentacji piłkarskiej - zostanie nim Fernando Santos!

Wielbiciele piłkarscy z naszego kraju zdążyli przyzwyczaić się do tego, że jeśli chodzi o polską kadrę narodową to zmiana szkoleniowca ma miejsce dość często. W ostatniej dekadzie drużyna Polski była prowadzona przez 5 selekcjonerów. Wyłącznie jeden z ich wszystkich doprowadził do tego, że nasza narodowa reprezentacja wywalczyła duży sukces. Tutaj mowa oczywiście o Nawałce, który razem z narodowym zespołem Polski był w stanie na Mistrzostwach Europy 2016 dostać się do 1/4 finału turnieju rozgrywanego we Francji. Nasza kadra wtedy poległa po rzutach karnych z drużyną narodową Portugalii, którą wtedy prowadził Fernando Santos. Przewodniczący PZPN Cezary Kulesza długo chował dane kolejnego szkoleniowca przed sportowymi dziennikarzami. 24. stycznia miała miejsce konferencja na Narodowym, gdzie został zaprezentowany następny szkoleniowiec reprezentacji Polski.

Następnym trenerem polskiej drużyny narodowej będzie Fernando Santos, który na ostatnim mundialu trenował kadrę Portugalii. Reprezentacja narodowa Portugalii dotarła tam do 1/4 finału, gdzie przegrała z sensacją mistrzostw, a więc reprezentacją Maroka. Santos jak ogłosił prezes Cezary Kulesza podpisał kontrakt z drużyną narodową Polski na trzy lata. Portugalski selekcjoner zaznaczył, iż nie przybył do Polski tylko po to, by zajmować się pierwszą drużyną, ale chce mieć też wpływ na szkolenie młodzieżowych drużyn. To niesamowity postęp, jeśli chodzi o stanowisko szkoleniowca polskiego zespołu i nie da się temu zaprzeczyć. Do tej pory nigdy w całej historii naszego futbolu nie zatrudnialiśmy tak utytułowanego szkoleniowca. Sportowi specjaliści uważają, że jest to gigantyczna okazja dla polskiej piłki nożnej na wykonanie sporego kroku w przód. Piłkarscy wielbiciele z naszego kraju nie ukrywają, że zatrudnienie Fernando Santosa na stanowisko trenera, to dla nich fantastyczna nowina. Naprawdę sporo uważa, że z tym trenerem polska kadra może osiągnąć sukces, na który zapatrujemy się od wielu lat.

Tagi: Online Sport 2023

Brak komentarzy

Zostaw komentarz